CİVAN PERÇEMİ BİTKİSİ

civanpercemi

CİVAN PERÇEMİ

(Achillea millefolium)

Merhaba

Yine geniş etkili bir şifa deposu bitki, civan perçemi. Hepatit B ye karşı günde iki defa civan perçemi çayı içmek hepatit B ye bağlı olan karaciğer ALT  AST enzimlerini düşürür. Bir öğleden önce bir öğleden sonra aç karnına uygulanır. Yalnız hepatit B veya hepatit C için ilaç tedavisi uygulanılıyor ise civan perçemi kürü uygulamayınız.

Bayanların adet sancılarına karşı da bulunmaz bir nimet civan perçemi. Adet başlamadan bir hafta önceden günde iki defa civan perçemi çayı içmeye başlayıp, adet bitene kadar içmeye devam ederlerse o sancıları çekmezler. Yumurtalık iltihabına karşı etkilidir. Adet söktürücü. Bayanlar üzüldüklerinde adetleri erken başlayabilir ve sinirlendiklerinde de on güne kadar gecikebilir. Günde bir defa civan perçemi çayı bir ay boyunca içerseniz adet düzene girecektir. Rahim kanserini önleyici ve tedavide yardımcıdır. İlk adetini göremeyen genç kızların adetini başlatır. Genital bölge iltihaplarında oldukça etkilidir.

Hiç bir kürü alışkanlık haline getirmeyiniz .

Mide kramplarını önler. Karaciğerde biriken toksinleri atmayı sağlar. Maydanoz- limon kürü kadar etkili değildir. Menopoza giren bayanları psikolojik olarak rahatlatıcı etkisi vardır. Hava şartlarından tetiklenen migren krizini çayı sıcak içilirse geçirir, devamlı kullanıldığında migreni tamamen de geçirir. İshal kesici ve antibiyotiktir. Çayı ile yüz temizlenirse sivilceler geçer cilt parlak ve pürüzsüz olur. Günde bir kaç kere ve on beş- yirmi gün uygulanmalıdır.

Kürün hazırlanışı

Kaynamakta olan bir bardak klorsuz suya bir tatlı kaşığı civan perçemi ilave ediyoruz. Kısık ateşte ağzı kapalı olarak dört dakika kaynatılır. Dört dakika dolduktan sonra ateşten alıp ılımaya bırakılır. Ilıyınca süzülür. Akşam yemeklerinden iki saat sonra içilir. Civan perçemi kürü uygulandıktan sonra hiç bir şey yenilip içilmemelidir. Bir hafta boyunca ara vermeden uygulanır. Bir hafta dolunca, bir hafta ara verilir. Tekrar bir hafta uygulanır. Ara vererek dört hafta uygulanır. Ve bir ay ara verilir. Bir dört haftalık daha uygulanıp kür sona erdirilir. Her seferinde taze olarak hazırlanmalıdır.

DİKKAT!!

Buradaki bilgiler ansiklopedik bilgilerdir. Teşhis ve tedavi uzman doktorlar tarafından uygulanır. Bu kürleri tedaviye yardımcı olarak doktorunuzu bilgilendirerek uygulayınız.

 

loading...

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir