ASLANPENÇESİ DÜZ YAPRAKLI

aslanpençesi nelere iyi gelir

Düz Yapraklı Aslanpençesi

Merhabalar

Aslanpençesi (Leontice leontopetalum) düz yapraklı bu bitki geniş etki ve kullanım alanına sahiptir. Düz yapraklı aslanpençesi tüm Akdeniz yetişmektedir. Rahim, meme, lenf bezi veya prostat kanserine riski taşıyor olduğunuza inanıyor iseniz, aslanpençesi sizin korkularınızı sonlandıracaktır. Alman Bonn Üniversitesinin açıklamasına göre bu kanser türlerinin kalıtsallığı %10 dur. Aslanpençesi her birine etkisi farklıdır.

%90 -95 Meme kanseri
%80 -85 Lenf bezi kanseri
%70 -75 Rahim kanseri
%50 -55 Prostat kanseri

Alırken biraz dikkat!

Aslanpençesi olarak adlandırılan memleketimizde  iki tür  bitki (Leontice leontopetalum) (Alchimilla vulgaris) var. Aktarlarda ikisini aynı adla satılmaktadır. Ayırt etmek için yaprak kenarları birininki düz birininki testere gibidir (Bakınız Testere Dişli Aslanpençesi). Bu bitkinin toksin (zehirli) etkisi yoktur. Hiç bir ilaçla etkileşimi yoktur. Rahat rahat kullanılabilir. Aslanpençesinin  yaprakları, yaprak sapları, gövdesi ve çiçekleri kullanılır. Kesinlikle köklerini kullanmayınız.

  • Meme, rahim, lenf bezi ve prostat kanserlerine karşı önleyici ve koruyucu olmasıdır.
  • Belirtilen kanser türlerinin başlangıcında ise tedavi edici gücünün olmasıdır.
  • Belirtilen kanser türleri ileri aşamada ise bunları da yavaşlatmaktadır.
  • Menopoz dönemindeki bayanların stres, terleme, gerginlik, depresif, ruhsal sıkıntılı durumlarında (PMS) ve de hormonlarının dengelenmesinde mucizevi etki gösterir. Düzensiz olan regl dönemlerini de düzenler.
  • Prostat fonksiyonları ve prostatın sağlıklı çalışması üzerinde çok olumlu etkileri vardır.
  • Böbrek fonksiyonları ve sağlıklı çalışması üzerinde çok olumlu etkileri var.
  • Prostat büyümesini önleyici özelliği mevcuttur.
  • Genel olarak hormon dengeleyici olmasıdır.

Erkeklerde iyi huylu prostat büyümesi bireyin yaşam kalitesini düşürmektedir. Sık sık idrara çıkma, tam boşaltamama, tuvalette uzun kalma idrar yaparken yanma ve ilerledikçe cinsel isteksizlik. Aslanpençesi kürü bu hastalar için bulunmaz bir devadır. Yılda bir iki defa uygulanacak brokoli kürü de  prostat büyümesine ve prostat kanserine karşı güçlü bir önleyicidir.

Bir hastalığı önlemek, hastalığı tedavi etmekten çok daha kolaydır.

Otuz beşini geçenlerin yılda bir- iki defa aslanpençesi kürü uygulamak bir çok hastalık riskini ortadan kaldırmış olurlar. Her sağlıklı insanda  bir gün içerisinde 50 ile 300 defa kanser hücresi oluşmakta, ancak vücudumuzun bağışıklık sistemi  bunları  yok etmektedir. Bağışıklık sistemini  güçlendiren sebzeler ve meyveler; brokoli, beyaz lahana, domates, kayısı, portakal ve taze beyaz üzüm bulunmaktadır.

Zirai ilaçlar ve zararları

Meme ve prostat kanserinde son 20 yıl içerisinde %100 artış olmuştur. Nedenlerden birinci sırayı zirai ilaçlar almaktadır. Tarımda kullanılan bir çok zirai ilaç hormon sistemimizi olumsuz yönde etkilemektedir.Tarımda kullanılan zirai ilaçların olumsuz olarak etkilediği diğer bir faktör de erkeklerdeki sperm kalitesidir.Sperm sayısı düşük olan erkeklerin Keçiboynuzu, kısa zamanda hareketli sperm sayısını yükseltebilirler. (Bakınız: Keçiboynuzu)

 Nasıl olsa aslanpençesi kürünü uyguladım, hekime ve kontrollere gitmeme gerek yoktur, sonucunu kesinlikle çıkarmayınız.

loading...

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir