ASLANPENÇESİ TESTERE DİŞLİ

testere dişli aslanpençesi otunun yararları

TESTERE DİŞLİ ASLANPENÇESİ

Merhabalar

 Aslanpençesi (Allcemilla vulgaris) iki türü var. Testere dişli ve düz yapraklı. Biz testere dişli olanla tanışacağız. Bayanlarda tüylenmeye karşı, östrojen hormonu yükseltici, iltihaplı eklem romatizmasına karşı, FSH hormonu yüksekliğine karşı, adet düzensizliğine karşı etkili olan sanki kadınlar için yaratılmıştır. İngilizce ve Almancada kadın elbisesi olarak adlandırılmıştır, işlevine uygun olarak.

Alırken dikkat!

Testere dişli aslanpençesi tüm aktarlarda bulunabilir. Raf ömrü bir yıldır. O yazları çok sıcak olmayan nemli toprakları sever.

Doğal barometre

Testere dişli aslanpençesi barometre gibidir. Yapraklarının üzerinde su kabarcıkları oluşmaya başladı ise yağmur yakın demektir. Kızlar ve orta yaşlı bayanalar bu ter damlalarını toplayıp yüzlerine sürerler ve parlak bir cilde sahip olurlar. Vede çillerin oluşumunu engelleyici, koruyucu ve tedavi edicidir.

Kozmetik sanayinin kimyasal ürünleri, Allah’ın doğada sunduğu ürünlerle boy ölçüşemez. Lakin günümüzde doğaya bakan insanlar yok denecek kadar azalmıştır.

Bağırsak dostu

Sapları ve yaprakları ile birlikte kullanıldığında ishale karşı etkilidir. Kabızlık yapmaz, bağırsakların peristaltik hareketlerini düzenler.  İrratable bağırsak sendromu hastalarına iyi bir yardımcıdır.

Vede

Kapanması zor ve uzun süren yaraların iyileşmesini hızlandırır. Anemi (demire bağlı kansızlık) hastalarına iyi bir yardımcıdır. Rahim kaslarını güçlendirerek ileri dönemlerde düşük riskini yok denecek kadar azaltır.

O kadınların bitkisidir

Allah yarattığı her şeyi bir sebep üzere yaratmıştır. Testere dişli aslanpençesi kadınların rahimleri için yaratılmış, yakı otunun erkeklerin prostat sorunları için olduğu gibi. Erken menopoza karşı bayanlara yardımcı. Adet düzensizliklerinde, kadınsal hormonların düzenlenmesi, rahimde oluşan miyom ve miyomların sebep olduğu ara kanamaları durdurma özellikleri vardır. FSH hormonunu düzenlemede yardımcıdır. Adet kanamaları fazla olan ve uzun sürenlerde de yardımcıdır.

Adet düzensizliğine ve tüylenmeye karşı kür

Kaynamakta olan bir bardak klorsuz suya bir tatlı kaşığı testere dişli aslanpençesi ilave edilir. Kısık ateşte on dakika demlenir. Ilımaya bırakılır, ılıyınca süzülür. Bir ay boyunca sabah kahvaltıdan iki saat sonra içilir. Bir ay dolunca bir hafta ara verilir ve bir ay daha kür uygulanıp kür sonlandırılır. Şikayete göre kür ilerde tekrarlanabilir.

FSH hormonu yüksekliğine karşı kür

Kaynamakta olan bir bardak klorsuz suya bir tatlı kaşığı testere dişli aslanpençesi ilave edilir. Kısık ateşte on dakika demlenir. Ilımaya bırakılır, ılıyınca süzülür. Bir ay boyunca günde iki kere biri kahvaltıdan iki saat sonra, ikincisi akşam yemeğinden iki saat sonra olmak üzere uygulanır. Bir ay dolunca bir hafta ara verilir ve bir ay daha kür uygulanıp kür sonlandırılır.

loading...
Yorum Yok

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir