BAĞIRSAK (Candida) MANTARINA BİTKİ KÜRÜ

bağırsak mantarına aynısafa ve çörek otu tohumu yağı kürü

BAĞIRSAK MANTARINA BİTKİ KÜRÜ

Merhaba

Beslenme alışkanlıklarımızın değişmesi, sezaryenle yapılan doğumlar ve aşırı antibiyotik tüketimi bağırsak florasını bozmaktadır. Bozulan bağırsak florası kendi düzeni içinde mantar oluşumunu engelleme özelliğini kaybetmekte ve bağırsak (candida) mantarı hızla çoğalmakta.  Islak, sıcak ve karanlık ortamı seven mantarlar aşırı tüketilen şeker ve nişasta ile hızla çoğalmaktadır. Salgıladıkları alkol ve toksik maddeler bağırsaklarda bulunan yararlı bakterilerin de yok olmasına neden olmaktadır. Bağırsak mantarının ilk belirtileri aşırı tatlı bağımlılığıdır. Bağırsak mantarları insanı öldürmez fakat biraz amiyane tabirle süründürürler. Oluşturdukları kimyasallar ve alkol kana karışarak karaciğere temizlenmeye giderler. Bu toksik maddeler karaciğeri çok yorar. Ve hepsini temizleyemez. Temizlenmeyen kimyasallar baş ağrısı, yorgunluk, halsizlik ve eklem ağrıları gibi değişik rahatsızlıklara neden olur. Bağışıklık sistemi zayıflar ve alerjik semptomlar çıkmaya başlar. Bunlar astım, akne, egzama ve bir çok deri rahatsızlıklar ortaya çıkar. Cinsel iktidarsızlık, sancılı adet dönemi, küf kokusu, ense, sırt, omuz ağrıları. Ve daha onlarca rahatsızlıklar.

Şunu unutmayalım şifa Allah’tandır bu kürler vesile ve doğru şekilde yapılan duadır

Tedavisi uzun zaman almaktadır. Tedavi ile birlikte beslenme diyeti de uygulamak gerekir. Protein ve tam tahıllı yiyecekler tercih edilmelidir. Ve sebzeler çok iyi yıkanarak tüketilmelidir. Modern tıbbın yanında oldukça etkili bitkisel tedaviler vardır. Tedavi sırasında antibiyotikler ve hormonlu ilaçlara çok dikkat etmeliyiz. Bu yazımda size bağırsak mantarı için bir bitki kürü önereceğim. Mantara karşı eskiden beri kullanılan Aynısafa diğer adıyla portakal nergisi ve çörek otu tohumu yağı. Eğer bu dertten muzdarip iseniz bir aylık aynısafa kürü ve çörek otu tohumu yağı  ile bu dertten kurtulursunuz. Şunu unutmayalım şifa Allah’tandır bu kürler vesile ve doğru şekilde yapılan duadır.

Kürün hazırlanışı ve uygulanışı:

Kaynamakta olan bir bardak klorsuz suyun içine bir tatlı kaşığı yaklaşık beş altı gram aynısafa yani diğer adıyla portakal nergisi ilave ediyoruz. Kısık ateşte beş dakika kaynatıyoruz. Süre dolunca süzüyoruz, ılıyınca akşam yemeğinden iki saat sonra içiyoruz. Başka bir şey yemiyoruz yatana kadar. Yine aynısafa küründen iki saat sonra bir yemek kaşığı çörek otu tohumu yağı içiyoruz ve başka hiç bir şey yemeden yatıyoruz. Bu kürü bir ay boyunca ara vermeden uyguluyoruz. Her seferinde taze hazırlıyoruz ve diyetimizi bozmadan devam ediyoruz.

loading...
1 Yorum

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir