Böbrek Kistine Bitkisel Tedavi

Merhaba, bu yazımız da sizlere böbrek kisti için bitkisel tedavi kürü paylaşacağız.
Böbrek kistleri ( renibus CYSTA ) böbreğin tahliye kanalların tıkanması ile oluşan içi sıvı dolu kesecilerdir. Elli yaşın üzerinde ki kişilerin yarısında görülmektedir. Çoğu tedavi gerektirmez, fakat on santime kadar büyüyen böbrek kistleri ağrı yapabilir. Bu gibi kistler de  basit ve yatış süresi çok kısa operasyonlarla müdahale edilebilmektedir. Birde kanserleşmeye yatkın olan böbrek kistleri vardır. Düzenli doktor kontrolleri yapılmalıdır.

bobrek-kisti-tedavisi

Polikistik böbrek hastalığı kalıtsal bir hastalıktır. Yani ana babadan çocuklara geçmektedir. İçi su dolu bu kistler bazen bir litreye kadar su tutabilmektedir. Hiper tansiyona ve böbrek yetmezliğine neden olmaktadır. Bunun için beş santimden sonra müdahale edilmelidir.

Modern tıp bu kistlerin oluşumunu engelleyecek henüz bir tedavi geliştirememiştir. Bu sebeple böbrek kisti oluşumuna karşı bitkisel çözümleri kullanabilirsiniz. Daha önce de makalelerimde bahsettiğim kuru soğan kürü kist oluşumlarını yok edebilmektedir. Bu rahatsızlığa etki derecesi tam bilinmemekle beraber önemli katkılar sağlayabilmektedir. Midesinde gastrit ve ya ülser olmayan kimseler birçok derde aynı kullanım şekliyle deva bulmaktadır. Yazımızın devamında böbrek kistine iyi gelen bitkisel kürü paylaşıyor olacağız.

BÖBREK KİSTİ KÜRÜ HAZIRLANIŞI VE UYGULAMASI

Kaynamakta olan iki bardak klorsuz suya orta boy kabuğu soyulmuş açık kahve rengi kuru soğanı dörde bölerek atınız. Kısık ateşte beş dakika haşlayınız. Ocaktan indirip ılınmaya bırakın. Ilınınca süzünüz öğle yemeğinden on on beş dakika önce ılık olarak içiniz. Akşam yemeğinden önce de aynı şekilde taze olarak hazırlayıp içiniz. Bu şekilde on beş gün devam ediniz.

DİKKAT!!

Buradaki bilgiler ansiklopedik bilgilerdir. Teşhis ve tedavi uzman doktorlar tarafından uygulanır. Bu kürleri tedaviye yardımcı olarak doktorunuzu bilgilendirerek uygulayınız. Böbrek ilgili diğer  makalelerimizden Nefrit Böbrek iltihabı yazımıza bakabilirsiniz.

loading...

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir