BÖBREKTE PROTEİN KAÇAĞINA BİTKİ KÜRÜ

protein kaçağına maydanoz ve dağ kekiği kürü

BÖBREKTE PROTEİN KAÇAĞINA BİTKİ KÜRÜ

Merhaba

Böbrekten protein kaçağı rahatsızlığının meydana gelmesine birçok rahatsızlık rol oynamaktadır. İdrarda proteinin yükselmesidir. Birkaç önemli rahatsızlıkların habercisi olabilir. Bazı koşullar da protein kaçağına neden olur. Üşütmek, yorucu egzersiz, stres ve yüksek ateş gibi koşullar.  Bazı hastalıklar da protein kaçağın neden olabilir. Yüksek tansiyon, yüksek şeker, kalp rahatsızlıkları, nefrit, lösemi, sıtma ve bazı ilaçlar buna neden olabilir.

Protein kaçağı için iki şifalı bitkiden iki kür olacak. Maydanoz ve dağ kekiği ile yapılacak bu kürlerin birini sabah aç karnına birini de akşam yemeğinden iki saat sonra uygulanacak.

Maydanoz kürü:

Kaynamakta olan bir buçuk bardak klorsuz suya yedi sekiz adet maydanoz sapları ile birlikte ilave edin. Maydanozlar hibrit olmamalıdır, doğal olmalıdır. Satın alırken dikkat edin iri yapraklı olmamalıdır. Mümkünse pazarın köylüler bölümünden küçük yapraklı olanlarını tercih ediniz. Beş dakika kısık ateşte haşlayın, süre dolunca ateşten alınız süzünüz. Ilımaya bırakın ılıyınca sabah aç karnına kahvaltıdan bir saat önce içiniz. Bir ay ara vermeden devam ediniz.

Kekik kürü:

Kaynamakta olan bir bardak suya bir tatlı kaşığı dağ kekiği ilave edin. Normal kekik bu kür için uygun değildir. Üç dakika kısık ateşte demleyin. Süre dolunca ateşten alıp hemen süzün. Ilımaya bırakın, ılıyınca akşam yemeğinden iki saat sonra içiniz. Sabah maydanoz kürü, akşam kekik kürü bir ay uygulayınız ve kürü sona erdirin. Kürü tekrarlamak gerekirse on beş gün ara verip tekrar uygulaya bilirsiniz.

DİKKAT!!

Buradaki bilgiler ansiklopedik bilgilerdir. Teşhis ve tedavi uzman doktorlar tarafından uygulanır. Bu kürleri tedaviye yardımcı olarak doktorunuzu bilgilendirerek uygulayınız.

loading...

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir