Boğaz Ağrısına Adaçayı Bitkisi

Bu yazımızda sizlere boğaz ağrısına iyi gelen çaylar arasında bulunan adaçayından bahsedeceğiz.  Mevsim kışa dönerken en çok rastlanan rahatsızlık üst solunum yolu enfeksiyonları. Bir çoğu antibiyotiğe gerek kalmadan tedavi edilecek rahatsızlıklar. Fakat alışkanlık hemen bir kutu antibiyotik. Günümüzde antibiyotiklerin etkisi iyice azalmıştır. Yeni antibiyotikler de geliştirilmemekte ve bu gün artık bir çok bakteriye karşı etkisiz kalmaktadır. Antibiyotik yazmayan doktoru doktordan saymayan toplum biraz bilinçlendirilmelidir.Boğaz ağrısına bitkisel çözümYazımızın devamında size boğaz ağrısına bitkisel çözüm olan bir kür önereceğim. Bizim aile bu bitkisel kürü keşfettiğimizden bu güne üç gün boğaz ağrısı çekmemiştir. Adaçayı-Ebegümeci kürü. Adaçayı tarih boyunca tarım ilacı olarak kullanılmış. Ebegümeci  Adaçayının işlevini artırıcı özelliğe (medyatör) sahiptir. İkisi birlikte ağız ve boğaz enfeksiyonlarına iyi gelen mükemmel doğal bir antibiyotik etkisi oluşturur.

Boğaz Ağrısı Bitki Kürü Hazırlanışı :

Klorsuz bir su bardağı suyu kaynatınız ve kaynamaya başladıktan sonra bir tutam Adaçayı ile üçte biri kadar Ebegümecini suyun içine atınız. Kısık ateşte on dakika demleyiniz. Süre dolunca ocaktan alıp sıcak iken süzünüz.

Boğaz Ağrısına Bitkisel Çözümün Uygulaması

Hazırladığımız boğaz ağrısına iyi gelen bitkisel adaçayı kürünü Ilınınca bir yudum alıp gargara yapın. İki defa gargara yaptıktan sonrada bir yudum da boğazınıza yayarak içiniz. Bunu günde üç kere uygulayınız. Sabah hazırladığınız kürü akşama kadar kullanabilirsiniz. Ertesi gün taze olarak hazırlamanız gerekir. Bu bitkisel kür bademcik iltihabına ve faranjite karşıda oldukça etkilidir. Kronik boğaz ağrısı, bademcik iltihabı ve faranjite karşı adaçayı kürüne bir ay devam edilmelidir.

DİKKAT!!

Buradaki bilgiler ansiklopedik bilgilerdir. Teşhis ve tedavi uzman doktorlar tarafından uygulanır. Bu kürleri tedaviye yardımcı olarak doktorunuzu bilgilendirerek uygulayınız.

loading...

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir