ÇEKİRDEKLİ SİYAH KURU ÜZÜM BİTKİSEL KÜR

çekirdekli siyah kuru üzüm deri rahatsızlıkların kaşıntılarına ve çocukları alerjiye karşı korumada mucizevi bir bitki

ÇEKİRDEKLİ SİYAH KURU ÜZÜM

Merhaba

Günümüzde Otoimmün rahatsızlıklar ve alerjik rahatsızlıklar her geçen gün katlanarak artmaktadır. Özellikle çocuklarda alerji alerjik astım oldukça artmış bulunmaktadır. Havayı, suyu ve toprağı kirleten kimyasal atıklar. Bu kimyasal atıklar vücudumuzun her hücresini etkilemektedir. Vücudumuz doğal olan zehirleri tanıyıp yüzde doksan dokuzunu yakınını etkisiz hale getirebilmektedir. Fakat sentetik kimyasalları tanımadığı için kendini koruyamamaktadır. Özellikle ağır metaller havayla, suyla ve deriden vücuda girerler. Karaciğer ve böbrekler bu ağır metalleri yok etmeye çalışırken büyük zarar görürler. Sindirim sistemine de zarar verir. Genelde ciltte sorunlar olarak ortaya çıkar sedef, egzama ve liken planus sindirim sisteminin düzeninin bozulması ile meydana çıkar.

Hazır gıdalarda bulunan raf ömrünü uzatmak için kullanılan kimyasallarda alerjik rahatsızlıklara neden olmaktadır. Özellikle çocuklarda çok görülür oldu. Çocuklarımızı korumalıyız cipslerden ve yapay tatlandırıcı ile imal edilen çikolata ve keklerden. Bunlar yerine kuru meyveler ve çerezleri vermeliyiz. Böylece hem hazır gıdaların zararlarından korumuş oluruz hemde kuru meyve ve çerezlerin  sağlığımıza olumlu etkilerinden faydalanmış oluruz. Her birinin onlarca etkisi olan bu kuru meyve kuru yemişlerden biri olan çekirdekli siyah kuru üzümün faydalarını anlatmaya çalışacağım. Sedefe, liken planusa ve benzeri hastalıklara bağlı kaşıntılara karşı mükemmel bir yardımcı kaşıntı gidericidir. Strese bağlı kaşıntılara, alerjiye bağlı kaşıntılara ve ani gelişen sebebi bilinmeyen kaşıntılara karşıda çok etkilidir. Alerjiye karşı direnç kazandırır. Damar sertliğini önler, kalp krizini önleyici, göz sağlığını koruyucudur. Protein ve karbonhidrat kaynağıdır A, B1 ,B2, B6, C vitaminleri ile fosfat, kalsiyum, demir, fosforik asit, organik asitler, formik asit içermektedir. Antialerjen  olduğu için çocuklara mutlaka çekirdekli siyah kuru üzüm yedirmeliyiz. Tabi şeker hastaları mesafeli durmalıdırlar çekirdekli siyah kuru üzümden.

Kaşıntılara karşı bitkisel kür

Kaşıntılara karşı kullanmak için yirmi- yirmi beş çekirdekli siyah kuru üzümü havana konup çekirdekleri ezilerek aç karnına  tüketilmeli. On beş gün boyunca sabah ve akşam aç karnına tüketiyoruz. Her seferinde taze olarak hazırlıyoruz. Şeker hastaları bu kürü uygulayamazlar. Onlar aktarlardan sadece üzümün çekirdeklerini alıp kullanmalıdırlar.

Çocukları alerjik karşı korumak için kür

Sabahları sekiz- on adet çekirdekli siyah kuru üzümü havana konup çekirdekleri ezilerek günde bir defa yediriniz. Bu çocukları alerjiye alerjik astıma karşı koruyacaktır.

Dikkat!!

Alırken çekirdekli siyah kuru üzümün ve çekirdeklerin tadına bakın. Buruk ve kekremsi tadı yoksa almayınız. O raf ömrünü tamamlamış, faydası olmaz.

loading...
Yorum Yok

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir