ELMA ve KAYISI ile bitkisel CİLT MASKESİ

kırmızı elma ve kayısı ile doğal cilt maskesi

ELMA ve KAYISI ile CİLT MASKESİ

Merhabalar

Elma içerdiği vitaminler ve antioksidan maddeler ile vücudumuza oldukça faydalı bir meyvedir. Bunların başlıcaları, bağışıklık sistemini destekler, kolesterolu düşürür, beyin, karaciğer,mide, kalbi destekler ve cildi güzelleştirir.Elmada bulunan bazı maddeler: organik asitler, soda, fosfor, vitamin A, B1, B2, B5, C, E ve PP’dir. Anadolu’da yanıkların tedavisinde kullanılır.

Kayısı kışlık reçel yapımında ilk akla gelen meyve. Kurusundan Ramazan sofralarının vazgeçilmezi kayısı hoşafı.  Kayısı kemiklerin düzgün gelişimini sağlar. Kan yapımını artırarak,kansızlığa engel olur. Mide ve on iki parmak bağırsağı ülserinin meydana gelmesine engel olur, meydana gelmiş ülserlerin iyileşmesinde rol oynar. Kalbi destekler, cinsel gücü artırır, stresi azaltır ve cildi besler.

Elma ve kayısı birlikteliği

Elmanın kabuklarında bulunan etkin maddeler tek başına cildi düzenlemeye yetmiyor. Bir yardımcı gerek. Bu yardımı sağlayacak en iyi bitki de kayısı. İşte bu ikili cildimizi hem besleyerek hem de sıkılaştırarak sağlıklı, parlak ve sıkılaşmış bir cilt sunar bize. Değişimi fark etmek için yüzünüzün yakın plan bir resmini çekin. Daha ilk uygulamada cildinizdeki değişimi hayretle izleyeceksiniz.

Kırmızı elma ve kayısıyla yüz maskesi

Bu maske için kullanılacak malzemeler:
Bir adet  sert, ekşi olmayan orta boy tatlı kırmızı elma ve dört adet sert kayısıdır.
Elmanın kabuklarını ince soyuyoruz, maske yapımında ince soyulmuş kabuklar kullanılacaktır. Dört adet kayısı kalınca plasentası çekirdeğe yakın kısmı alınmadan kalınca soyulur. Elma kabukları ve kayısı kabukları bir Türk kahvesi fincanı klorsuz su ile bir kaba konur. Hafif ateşte beş dakika lapa haline getirin. Bir yandan da çatal veya kaşık yardımıyla ezin. Krem halini alması gerek. El blenderi ile daha kolay yapılır. Beş dakika tamamlanınca ılımaya bırakın. Ilıyınca yüzünüze yedirerek sürün. Tüm yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Sürerken çok fazla da bastırmayın. Yüzünüzde yarım saat bekletin ve sadece suyla yıkayın. Bir hafta da bir uygulayın. Ayda ideali üç keredir, maksimum dört olabilir. Bu maske ile sentetik kozmetik ürünlere para vermeden parlak, sıkı ve daha sağlıklı bir cilde sahip olacaksınız.

DİKKAT!!

Buradaki bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız var ise, mutlaka bir hekime danışınız.

loading...

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir