Gribe İyi Gelen Bitkisel Kür

Bu yazımızda gribe karşı oldukça etkili bir bitkisel kürden bahsedeceğim. Soğuk havaların ve  mevsim değişiklikleri olduğu  zamanlar da  grip salgınlarının biri bitmeden diğeri başlıyor. Vücudumuz mevsime kendini adapte edene kadar geçen zamanda direnci azalır. Kirli hava, stres ve yorgunluk da oldukça zorlar. Direncimizi artıracak kış yiyecekleri henüz tam erişebilir olmadan grip virüsü yapışırsa işte yorgan döşek geçireceğimiz bir hafta yada on gün. İşte size hem koruyucu hem de tedavi edici bir gribe iyi gelen bitki çayı; nar kabuğu ve hibiskus (gül hatmi).

gribe-bitkisel-kur

Nar bir çok vitamin, mineral, güçlü antioksidan ve yağ yakıcı asitlere sahiptir. Narın sağlığımıza sağladıklarından bazıları kalbi, mideyi ve diş etlerini kuvvetlendirir. Tansiyonu ve şekeri düzenler. Zayıflamaya yardımcı, kansere karşı koruyucu ve tedavi edici, isali tedavi edici ve idrar söktürücü olması sayılabilir. Nar hakkında daha geniş bahsetmek gerekir, ileride bir yazı yazmayı planlıyorum. Hibiskus hakkında daha önceki yazılarımda bahsetmiştim.

Gribe Karşı Bitki Kürün Hazırlanışı:

Kaynamakta olan bir bardak klorsuz suya bir lira büyüklüğünde üç adet nar kabuğu atıyoruz. Hemen peşine bir tatlı kaşığı hibiskus (gül hatmi) ilave ediyoruz. Kısık ateşte beş dakika demliyoruz. Süre dolunca ateşten alıyoruz,ılınmasını bekliyoruz ve ılıyınca süzüyoruz.

Bitkisel Kürün Uygulanışı:

Hazırladığımız bu gribe karşı bitkisel kürü günde iki defa uyguluyoruz. biri sabah kahvaltıdan önce ikincisini akşam yemeğinden yarım saat önce içiyoruz. Bunu bir hafta uyguluyoruz ve iki gün ara veriyoruz. Tekrar yedi gün ve tekrar iki gün ara veriyoruz. Bu şekilde dört hafta uyguluyoruz. Her seferin de taze olarak hazırlanmalıdır. Antiviral etken olan iki adet güçlü etken maddeye sahiptir bu kür. Pelargonidin ve Malvidin bir hafta uygulandıktan sonra vücutta yeterli seviyeye çıkarlar. Vücudumuzun direncinin yeterli seviyeye gelmesi için düzenli uygulanmalıdır.

DİKKAT!!

Buradaki bilgiler ansiklopedik bilgilerdir. Teşhis ve tedavi uzman doktorlar tarafından uygulanır. Bu kürleri tedaviye yardımcı olarak doktorunuzu bilgilendirerek uygulayınız.

loading...
Yorum Yok

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir