HAVUÇ ve HAVUÇ SUYUNUN FAYDALARI

HavuçHavuç suyu

HAVUÇ ve HAVUÇ SUYUNUN FAYDALARI

 

Havuç (Daucus carota) tarife ne gerek var.Fakat faydalarını şöyle sıralayabiliriz.Mide yanmasına ve yemek borusu yanmaları karşı, unutkanlığa ve erken bunamaya karşı, alzheimer‘e karşı önleyici ve tedavi edici özelliği vardır. Akciğer kanseri ve deri kanserini önleyici, algılamayı güçlendirici, kalp krizini engelleyici.Hareketli sperm artırıcı, oluşum yollarını ve kanallarını açıcı, iktidarsızlığa, migrene ve kronik baş ağrılarına karşı mükemmel bir devadır.

Mide yanmasına bitkisel kür

Havuç suyunun faydalarından biride mide yanması ve yemek borusu yanmalarına karşıdır.Mide yanması çekenlere bir bardak havuç suyu Allah’ın lütfu bir nimettir. Havucun içerisinde olan bir takım etkenler, vücutta ki besin akışını dengeye koyarak mide ekşimesi, mide yanması gibi midede görülen sorunların oluşmasının önüne geçmektedir.Yanma başlayınca iki yudum içilir bir iki dakikaya yanma kesilir.Her yanma başlayınca iki yudum içilir. Daha iyi olur diye fazla içilmemelidir.Kimileri içine bal karıştırmayı da tavsiye ediyorlar.

Migrene karşı bitkisel kür

Migren ve kronik baş ağrıları çekenlere taze sıkılmış havuç suyu tam onların aradıkları bir nimettir.Baş ağrısı çekenler yirmi gün boyunca sabahları kahvaltıdan hemen sonra ve akşam yemeklerinden iki saat sonra olmak üzere günde iki sefer olarak uygulanmalıdır.Yirmi günün sonunda sadece akşam yemeklerinden iki saat sonra olarak günde bir defa olarak uygulanır.Bu şekilde iki devam edilir.İki aydan sonrada haftada üç dört kere içilebilir.Bir iki hafta sonra ağrılarının azaldığını görecekler.

Bitkisel kürlerde biraz sabır

Taze sıkılmış havuç suyunun faydaları en az on beş gün içinde göstermeye başlar.Tesirin başlaması için etkin maddelerin vücutta depolanması gerekmektedir.Bu sadece havuç suyuna özgü bir şey değildir. Hemen hemen bütün doğal bitkisel kürlerde böyledir.Kürlerin uygulama süreleri uzundur.

Alzheimer ve erken bunamaya bitkisel kür

Alzheimere, erken bunamaya ve unutkanlığa karşı ise; üç ay boyunca her gün akşam yemeğinden iki saat sonra bir bardak havuç suyu içilecektir. Üç ay tamamlandıktan sonrada haftada iki üç kere akşamları yemeklerden sonra bir bardak havuç suyunu içmeyi alışkanlık haline getirilmelidir.Havuç suyunu içtikten sonra başka bir şey tüketilmemelidir.Havuç suyu her gün taze hazırlanmalıdır, bir kaç günlük hazırlanıp kullanılması doğru değildir.

Cinsel gücü artırıcı bitkisel kür

Havuç seks hormonlarını aktif hale getirir.Anlatacağım kürü doğru bir şekilde uygularsanız, performansınızın artığını kısa zamanda fark edeceksiniz. Son yıllarda yapılan araştırmalarda, havucun hem düşünce gücünü artırdığı hemde iktidarsızlığa karşı önleyici gücü ortaya koymuştur.Havuç cinsel dürtüyü artırma özelliği var.Her gece yatağa giderken bir bardak  taze sıkılmış havuç suyu içilir.

Ve dahası..

Bir taşla iki kuş değil bir taşla kuş sürüsü oluyor.Aynı kürü uygularken aynı zamanda akciğer kanserine, deri kanserine,kalp krizine karşı koruyucu kür uygulamış oluyorsunuz.Ayrıca kabızlığa karşı iyi tedavi, beta karoten (barsaklarda A vitaminine çevrilir) ihtiva eder.

Havuç her gün yeni bir özelliği keşfedilen bedenimiz için bir hazine sandığıdır.

Dikkat!

Şeker hastası olan kimseler doktorlarına danışmadan havuç kullanmamalıdırlar.

Kendiniz teşhis koyup bitkisel kür uygulamayınız.Doktorunuzla irtibatta olunuz.

loading...
Yorum Yok

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir