İRRİTABL BAĞIRSAK SENDROMUNA (SPASTİK KOLON) BİTKİ KÜRÜ

irritabl huzursuz hareketli bağırsak sendromu spastik kolon rahatsızlığına bitkisel kür

İRRİTABL BAĞIRSAK SENDROMUNA EBEGÜMECİ BİTKİ KÜRÜ

Merhaba

İnsanların her beş kişide biri bu rahatsızlıktan muzdariptir. İrritabl barsak sendromu, hareketli bağırsak sendromu, spastik kolon gibi bir çok adlandırma yapılmış olan bu hastalığın sebebi kesin bilinmemekle beraber, iki teori var. Biri, beyin ile bağırsak arasındaki iletişiminde bozukluklardan oluşmaktadır. Diğeri ise doğal olmayan gıdalar ve antibiyotikler tarafından kalın bağırsak florasının bozulmasından dolayı oluşmaktadır. Sebebi bilinmeyen İBS insanların yaşam kalitesini oldukça etkilemektedir. İBS kalın bağırsağın üç yerinde kasılıp daralmasıdır. Çıkan kolondaki sıkışırsa, üşüme titreme ve geçiş tamamlanınca terleme görülür. İnen kolondaki sıkışırsa nefes darlığı ve kalp ritminde bozukluk meydana gelir. Enine kolondaki sıkışırsa her an kötü bir şey olacakmış gibi bir korku kaplar. Hastayı depresyona dahi sürükleye bilir. Benim için en zoru da budur. Korkuyla yaşamak gerçekten çok zor dayanılacak bir durumdur. Ayrıca şişkinlik, bağırsaklarda gürültü, mideye baskı ile reflü oluşmasına neden olabilmektedir. Dışkılama düzeni de kalmamaktadır, bir gün isal ikinci günü kabız olabiliyor. Bazen keçi pisliği gibi dışkılama olmaktadır. Bazen üç günde bir tuvalete çıkılır, bazen de günde üç kere. Bu belirtiler herkeste farklılık gösterebilir, burada anlatmaya çalıştıklarım benim kendimin yaşadıklarımdır.

Modern tıp çaresini bulamamıştır henüz. Kas gevşetici ilaçları ömür boyu kullanmayı önermektedir. Tabii birde antidepresan ilaçlar. Bu ilaçları kullansan bir türlü kullanmasan bir türlü. Prospektüsünde destan gibi yan etkileri sıralanmış. Beş yıl klinik tedavi uygulanan hastalarda hemen hemen hiç bir düzelme görülmemiş olduğu belirtilmektedir. İnternette dolaşırken Prof. Dr. İbrahim Adnan SARAÇOĞLU beyin İBS için önerdiği kürü gördüm. Bu kürü uyguladım bir ay boyunca ve yüzde seksen şikayetlerim azaldı. Kürü bir kaç defa tekrarlamak gerekiyordu fakat ben tekrar edemedim. Çünkü oldukça rahatladım. Aşağıda vereceğim kürü uygulayıp kendinizi özellikle karın bölgenizi soğuktan ve kendinizi stresten korursanız oldukça rahat yaşam sürebilirsiniz.

Ebegümeci Kürü

Ebegümeci çayı, kaynamakta olan bir bardak klorsuz suya 10 gr ebegümeci konularak kısık ateşte 6-7 dakika demlenir. Ilıyınca süzülüp içilir. İrritabl barsak sendromu için bir hafta boyunca sabah-akşam yemeklerden yarım saat önce daha sonra günde bir defa toplam bir ay boyunca devam edilir. Her seferinde taze olarak hazırlanmalıdır. Taze ebegümeci kullanılmalıdır, kurutulmuş ebegümeci bu rahatsızlıkta kullanılmaz.

loading...
22 Yorum

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir