SİGARAYA KARŞI KARABAŞ BİTKİSİ

karabaş otu sigara bırakmaya yardımcı

Karabaş Otu

(Lavandula stoechas)

Merhabalar

Bu bitki benim hayatımda önemli bir yere sahiptir. Otuz beş yıl beni zehirleyen sigara belasından kurtulmamda çok büyük desteği olmuştur.
Karabaş otu tarih boyunca tedavilerde kullanıla gelmiştir. Hatta Osmanlı da koleraya karşı kullanılması için ferman bile çıkarılmıştır. Karabaş otu koruyucu hekimlikte değil tedavide kullanılır. Başlıca kullanıldığı rahatsızlıklar: sinir ve kalp kuvvetlendirici, akciğer ve kan kanserlerini geciktirici, iltihaplı eklem romatizmasına karşı, yüksek tansiyona karşı, romatizmaya karşı, iç huzursuzluğuna karşı…
Benim burada bahsedeceğim özelliği sigaraya karşı oluşturduğu destek. Karabaş otu çayı sigarayı bırakmaya karar verirseniz, sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Nasıl mı kullanacağız? Çok basit, önce sigarayı bırakmaya dilinizle gönlünüzle karar verin. Sigarayı bırakmayı gerçekten istemelisiniz. Başarının anahtarı budur. Ve sonra aşağıda vereceğim kürü uygulayınız.

Sigarayı bırakmayı gerçekten istemelisiniz. Başarının anahtarı budur.

SİGARAYA KARŞI KARABAŞ OTU KÜRÜ

Kaynamakta olan iki bardak klorsuz suya beş- altı adet karabaş otu başaklarından ilave edilir. Kısık ateşte ağzı kapalı olarak beş dakika demlenir. Ateşten alınıp ılımaya bırakılır. Ilıyınca süzülür, bir şişeye doldurulur. Dışarıda devamlı yanınızda taşımak için. Canınız sigara isteyince sıcak çaydan bir yudum alır gibi küçük bir yudum alın. O yudumu alır almaz sigara içme isteğinizin yok olduğunu hayretle izleyeceksiniz. Bu karabaş çayını günlük taze olarak hazırlamalısınız. Sabah hazırladığınızı akşama kadar kullana bilirsiniz. Biraz gayretle bu kötü alışkanlıktan kurtula bilirsiniz.

DİKKAT!!

Buradaki bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız var ise, mutlaka bir hekime danışınız.

 

loading...
Yorum Yok

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir