Kemik Erimesi Osteoporoz Bitkisel Tedavi

Bu yazımızda kemik erimesi (osteoporoz) bitkisel tedavisi bir başka deyişle kemik erimesi kürü hakkında bilgiler aktaracağız. Osteoporoz , kemiğin yoğunluğunda azalma, dokusunda azalma, dayanma gücünde azalma ve daha kırılgan hale gelmesi ile oluşan bir iskelet hastalığıdır. Yani kemikler küçülmüyor yapısı bozularak kırılgan hale geliyor. Omurlarda, kalça kemiğinde, el bileği ve kaburgalarda meydana gelen kırıkların oluştuğu elli yaş ve üzeri hastalarda yüksek oranda osteoporoz saptanmıştır. Genel olarak ileri yaş rahatsızlığıdır. Bitkisel küre geçmeden önce;

Osteoporoz gelişimi için risk faktörleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Kadın cinsiyeti
  • İnce ve narin fiziksel yapı (minyon tip)kemikerimesi_bitkisel_tedavi
  • Beyaz ırk
  • Ailede osteoporoz ve genetik yatkınlık
  • Östrojen seviyelerinin düşük olması
  • Doğum yapmamış olmak
  • Erkeklerde testosteron düşüklüğü
  • Sigara kullanmak
  • Beslenme bozuklukları
  • Kalsiyum alımında yetersizlik

Osteoporoz sonucu zayıflamış kemiği tekrar eski gücüne kavuşturacak bir tedavi yoktur. Bunun için osteoporozun gelişimini önleyici tedbirler alınmalıdır.

İşte tam burada size kemik erimesi tedavisinde mucizevi bir sebze olan brokoli imdadınıza yetişiyor. Kemik erimesi bitkisel tedavisi başrol oyuncusu brokolidir.

Brokoli hem iyi bir hormon düzenleyici hemde kalsiyum deposudur. Hormonlarınızı düzenleyerek hormon bozukluğundan oluşan ve kalsiyum alımı eksikliğinden oluşan kemik erimesini önleyecektir. Peki nasıl kullanacağız brokoliyi. Yazının devamında kemik erimesine brokoli kürünü sizlere aktaracağız.

Kemik Erimesi Bitkisel Tedavi Kürü

Kemik Erimesi Kürü Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Kaynamakta olan yarım litreden biraz fazla klorsuz suya iki yüz gram kadar brokoli ilave ediyoruz. Kısık ateşte beş dakika haşlıyoruz. Ilıyınca süzüp üçe bölüyoruz. Üçte birini sabah, üçte birini öğle yemeğinden, üçte birini de akşam yemeğinden on beş yirmi dakika önce aç karnına tüketiyoruz. Her gün taze olarak hazırlanmalıdır. Yedi gün uyguluyoruz ve üç gün ara veriyoruz. Tekrar yedi gün uyguluyoruz ve üç gün ara ve son olarak yedi gün daha uyguluyoruz. Yirmi bir güne tamamlayıp kürü sonlandırıyoruz. Araları saymadan yirmi bir gün tam olarak uyguluyoruz.

7 gün kür + 3 gün ara + 7 gün kür + 3 gün ara + 7 gün kür

Rahatsızlığın seyrine göre altı ayda bir hatta dört ayda bir uygulanır. Brokoli taze olmalıdır, sararmaya başlayanlar kullanılmamalıdır. Taze brokoli buzdolabında üç günden fazla bekletilmemelidir. Üç gün içinde tüketilmeyecek olanlar porsiyonlar halinde dondurucu bölümünde saklanabilir.

DİKKAT!!

Kemik erimesi için bitkisel tedavi  konusunda geçen bilgiler ansiklopedik bilgilerdir. Teşhiş ve tedavi uzman doktorlar tarafından uygulanır. Bu bitkisel kürleri tedaviye yardımcı olarak doktorunuzu bilgilendirerek uygulayınız.

loading...

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir