KİREÇLENMEYE KARŞI ÇINAR YAPRAĞI

kireçlenmeye depresyona karşı derin yırtıklı çınar yaprağı kürü

KİREÇLENMEYE KARŞI ÇINAR YAPRAĞI KÜRÜ

Merhaba

Ben çocukken çınar ağaçlarına bakıp koca koca ağaçlar çok da uzun yaşıyorlar. Ama meyve de vermiyor, niye her yere dikiliyorlar ki, elma, armut, kiraz veya dut ağacı dikmiyorlar diye düşünürdüm. Çocukluk hali işte aklı fikri meyve.

Bu güne kadar yazılarımda kaynak olarak da yararlandığım  PROF. DR. İBRAHİM ADNAN SARAÇOĞLU yayınlamış olduğu kireçlenme küründen sonra bende anlamış oluyorum kırk yıl sonra gölgelikten başka nedenleri yaratılışının koca çınarların. Günümüzde modern tıp henüz kireçlenmeye karşı bir tedavi bulamamıştır. Sadece semptomatik etkilerini baskı altına almakla yetinmektedir. Sayın Saraçoğlu‘nun derin yırtıklı çınar yaprağı kürü ile binlerce kişi bunlara amcam dahil şifa bulmaktadır. Aynı zamanda depresyona karşıda oldukça etkilidir. Antidepresan olarak ta kullanılır.

Kullanılacak çınar yaprağı derin yırtıklı olmalıdır. Diğer tipi yırtık derinliği az olan çınar yaprağının etkisi kireçlenmeye yoktur. Hatta toksik etkisi vardır. Lütfen buna çok dikkat edelim. Yaprakların toplanma zamanı Ağustos- Eylül aylarıdır. Tam olgunlaşmış olanlarını saramamış olanlarını ve dalından toplanmalı. Yere düşenleri almamalıyız çünkü toprağa dokunan alt tarafında nemden dolayı hemen mantarlaşma başlar. Buda elbetteki zehirdir. Topladığımız yaprakları gölgede bir bezin üstünde kurutmalıyız. Arada bir alt üst edelim. Naylon ve benzeri nemi emmeyen maddelerin üstüne konmamalıdır, mantar oluşmaması için.

Kireçlenmeye karşı derin yırtıklı çınar yaprağı kürü

Kaynamakta olan bir bardak klorsuz suya iki adet derin yırtıklı çınar yaprağını parçalayıp ilave ediyoruz. Bu arada hemen belirteyim kür hazırlarken hiç bir zaman suyu bitkinin üzerine dökmüyoruz. Suyun içine bitkiyi atıyoruz. Bir dakika kısık ateşte kaynatıyoruz. Bir dakika sonra ateşten alıp ılımaya bırakıyoruz. Ilıyınca süzüp suyunu içiyoruz. Bu kürü sabah kahvaltıdan yarım saat evvel ve akşam yemeğinden yarım saat evvel olmak üzere aç kanına günde iki defa uyguluyoruz. Bu küre bir ay devam ediyoruz. Her seferinde taze hazırlanıp uygulanmalıdır.İleri derecede kireçlenmesi olan hastalarda kür uygulanmaya başladıktan üç dört gün sonra ağrılar artabilir (yüz kişide üç- dört kişide görülebilir). Dayanılmaz olursa küre üç gün ara verin sonra devam ediniz.

Antidepresan çınar yaprağı kürü

Antidepresan kürü de aynı yukarıda ki şekilde hazırlayıp ve aynı şekilde uyguluyoruz.

 

loading...
24 Yorum

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir