KURU SOĞANIN VE KURU SOĞAN KÜRÜNÜN FAYDALARI

kuru soğan ve kuru soğan kürünün faydaları

KURU SOĞANIN VE KURU SOĞAN KÜRÜNÜN FAYDALARI

Merhabalar

Türk yemeklerinin olmazsa olmazı soğanın özelliklerini anlatmaya çalışacağım bu yazımda. Onu doğrarken göz yaşları sel olur. Size bir tüyo vereyim doğrarken bir lokma ekmek çiğneyerek doğrasanız yaşlarınız diner.

KURU SOĞANIN KADINLAR İÇİN FAYDALARI

Polikistik over sendromu yaşayan hanımlara soğan destekleyici ve tedavi edici mükemmel bir şifa kaynağıdır. Erken menopoza giren kadınlar ve küçük ve orta çaplı miyomu olanlar da soğan küründen şifa bulabilir. Kürü uygulamaya başladıktan iki- üç gün sonra polikistik overi olanlarda bolca beyaz ve sarı renkte akıntı başlar. Adet görmüyorlarsa adet görmeye başlaya bilirler. Erken menopoza yeni girmiş bayanlar tekrar düzenli adet görmeye başlayabilirler. Rahim duvarı incelmiş bayanlarda soğan küründen şifa bulabilirler. Sanki kadınlar için yaratılmış bir mucizevi bir sebze. Başlangıç evresinde olan çikolata kistinin karşı güçlü bir yardımcı tedavi imkanı sunar.

KURU SOĞANIN ERKEKLER İÇİN FAYDALARI

Kuru soğan erkeklerde prostatite (prostat içi iltihaplanma) bağlı ağrılara karşı mükemmel şifadır. Modern ağrı kesicilerden uygun pek bulunmaz.

Yemeklerde veya salatalarda kullanılan kuru soğan tüketimi, kür değil beslenmedir. Yemeklerde veya salatada kullanılan kuru soğana, salça, yağ, baharat, tuz veya diğer malzemeler ilave olunca kimya değişir.

 

Polykistik over’e, erken menopoza ve miyomlara karşı kür

Kaynamakta olan iki bardak klorsuz suya orta boy kabuğu soyulmuş açık kahve rengi kuru soğanı dörde bölerek atınız. Kısık ateşte beş dakika haşlayınız. Ocaktan indirip ılınmaya bırakın. Ilınınca süzünüz öğle yemeğinden on on beş dakika önce ılık olarak içiniz. Akşam yemeğinden öncede taze hazırlayıp içiniz. Bu şekilde on beş gün devam ediniz. Kür her defasında taze hazırlanmalıdır, ılık olarak tüketilmelidir. Bu kür menopoza bağlı ateş basmalarına karşıda etkilidir. Aynı şekilde uygulanır.

Kuru soğan kürüne adetli iken başlamayınız. Başladıktan sonra adet olursanız ara verin. Adet bitiminden iki gün sonra küre devam edip on beş güne tamamlayınız.

Prostatit’e bağlı şiddetli ağrılara karşı kür

Sabah ve akşam orta boy ikişer adet soğan preslenir. Ve yarım dilim ekmekle soğanlar tüketilir. Presleme esnasında çıkan suyu zayi etmeyiniz. Etlerinizi soğan suyu ile terbiye etiğinizde Çok daha yumuşak olduğunu göreceksiniz. Kuru soğan pişirilmeden çiğ olarak tüketilmelidir.

Kulak ağrısına soğan suyu

Ansızın, gece yarısı kulağınız ağrımaya başlarsa size mükemmel bir ağrı kesici. İki damla soğan suyu. Soğan ezilerek suyu çıkarılır. Kulağa sadece iki damla damlatılır. Beş dakikada ağrınız geçecektir.

Dikkat!

Teşhis ve tedavi doktorlar tarafından yapılır. Lütfen doktorunuzla irtibatta kalınız.

loading...
Yorum Yok

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir