LİKEN PLANUS’A BİTKİSEL KÜR

Liken Planusa karşı süpürge tohumu melisa bitkisi süpürge otu ile oluşturulan bitkisel kür

LİKEN PLANUS

Merhaba

Bu makalemde size modern tıbbın tedavisinde başarı sağlayamadığı bir rahatsızlıktan Liken Planus‘dan bahsedeceğim. Oldukça rahatsız edici görüntüsü olan bir deri rahatsızlığıdır. Toplumda bilgi eksikliği nedeniyle bulaşıcı zannedilerek Liken Planus rahatsızlığı olanlardan uzak durmaktadırlar. Elbette bulaşıcı değil metabolizmanın düzgün çalışamama rahatsızlığıdır. Bağırsaklarda yüzlerce tür bakteri yaşar. Kimi vücudumuz için faydalı kimide zararlıdır. Yararlı bakteriler sindirime ve bazı vitaminlerin oluştururlar. Mesela biz havuçtan A vitamini almayız. Beta karoten alırız. Yararlı bakterilerden biri beta karoteni A vitaminine dönüştürür. Zararlı bakteriler toksik maddeler salgılarlar. Normal çalışan bir bağırsak bu toksik maddeleri geçirmez. Çalışma düzeni bozulmuş bağırsaktan bu toksik maddeler kana karışır. Bir görüşe göre bu toksik maddeler deri hastalıklarını oluşturmaktadır.

Önce bu rahatsızlığı artıran nedenlerden uzak durulmalıdır. Teninize sentetik giyecekler dokunmamalı. Yüzde beş dahi karışım olsa bile. Tam pamuk veya tam yün olmalıdır. Şu yiyeceklerden de uzak durulması gerek Domates, sarımsak, portakal suyu, greyfrut suyu, acı baharat, cevizden, yumurtadan ve patlıcandan uzak durulacak. Bu önlemlerle hastalığın gelişimi durdurmuş oluyoruz. Gelelim tedavisine. Kullanılacak bitkiler, süpürge tohumu. melisa çayı ve süpürge otu. Kaşıntılar için yulaf samanı veya çekirdekli siyah kuru üzüm.

Kür bir

Bir tatlı kaşığı süpürge tohumunu havanda iyice eziyoruz. Sabahları aç karnına bir kaç yudum su ile yutuyoruz. Buna bir ay ara vermeden devam ediyoruz. Süpürge tohumu bağırsaklardaki zararlı bakterilerin salgıladığı toksinleri kendisine  bağlayarak emilimini engelleyip, hızla dışarı atılmasını sağlar.

Kür iki

Kaynamakta olan bir bardak klorsuz suya bir tutam beş- altı gram melisa otu ilave ediyoruz. Kısık ateşte ağzı kapalı olarak beş dakika demliyoruz. Süre dolunca ateşten alıp iki dakika bekliyoruz. İki dakika sonra süzüyoruz ve ılıyınca yatmadan on dakika önce yudum yudum içiyoruz. Hemen yatıyoruz. Her seferinde taze olarak hazırlıyoruz. Bir ay ara vermeden süpürge tohumu kürü ile birlikte uyguluyoruz.

Kür Üç

Kaynamakta olan bir bardak klorsuz suya bir tutam beş- altı gram süpürge otu ilave ediyoruz. Kısık ateşte ağzı kapalı olarak beş dakika demliyoruz. Süre dolunca ateşten alıp süzüyoruz ve ılıyınca kahvaltıdan yarım saat önce yudum yudum içiyoruz. Hemen yatıyoruz. Her seferinde taze olarak hazırlıyoruz. Bir ay ara vermeden süpürge tohumu kürü ile birlikte uyguluyoruz.

Bir ay kür bir ile kür ikiyi uyguluyoruz. İkinci ay kür üç ile kür ikiyi bir ay uyguluyoruz.

loading...

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir