Metabolizma Hızlandıran Bitki Çayı

Bu yazımızda sizlere metabolizma hızlandıran bitki çayı hakkında bilgiler paylaşacağız. Peki metabolizma hızlandıran bitki çayı nedir ? Bu bitki çayı sayesinde , normalde kilo almadan dengede kaldığınız kalori alımında , metabolizmanız hızlandığından dolayı zayıflayacaksınız. Peki metabolizma hızlandıran bitkiler hangileridir ? Bu sorunun cevabına gelecek olursak  ; özellikle yeşil çay ve mate çayı bu noktada en etkili bitkilerdendir.

Metabolizma Hızlandıran Özel Bitki Çayı

Bitkisel kaynaklı zayıflamanızı sağlayacak çayın tarifi için gerekli malzemeler;metabolizma-hizlandiran-bitki-cayi

  • Hazırlayacağınız her fincan için , yarım tatlı kaşığı yeşil çay ( normal yeşil çaya ulaşamamanız durumunda poşet bitki çayı da kullanabilirsiniz.)
  • 1 paket mate bitkisi (küçük bir paket),
  • Az bir miktar çubuk tarçın,
  • 1/4 tatlı kaşığı biberiye bitkisi,

Zayıflatan Bitki Çayının Hazırlanışı

Metabolizma hızlandıran çayı hazırlarken öncelikle 1 bardak su kaynatın ve içine yukarıda saymış olduğumuz bitkileri koyun. Tüm bitkileri 30 saniye kadar birlikte kaynatın ve sonrasında 3 dakika demleyin, en son olarak süzün. Bitki çayınızı sıcakken için , metabolizma üzerindeki etkisini arttırması adına limon dilimleyerek metabolizma hızlandıran çayı tüketebilirsiniz.

Bu çayı günde 3-4 defa içebilirsiniz. Günde 3 defa içmeniz metabolizma üzerindeki hızlandırıcı etkisini göstermede yeterli olacaktır.

loading...
Yorum Yok

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir