NEFRİTE KARŞI BİTKİ KÜRÜ

nefrit-bobrek-iltihapina-sariballıbaba-kuru-bitki-cayi

NEFRİTE BÖBREK İLTİHABINA BİTKİ KÜRÜ

Merhaba

Geçtiğimiz yıl böbrek nakli bekleyenlerin sayısı yirmi beş bin kişi. Her geçen gün artmaktadır. Başlıca sebeplerinden biri bilinçsizce antibiyotik kullanımı. Komşu tavsiyesi, arkadaş tavsiyesi ile antibiyotik kullanılmaz. Ancak uzman doktor tarafından reçete edilen antibiyotikler kullanılmalıdır. Bir de ağrı kesiciler böbrekler için çok zararlıdır. Basit ve hafif ağrılarda hemen ağrı kesici alınmamalı. Yüksek tansiyon ve yüksek şeker de böbrek yetmezliğine neden olmaktadır. Aşırı tuz tüketimi de böbrekleri olumsuz etkilemektedir. Ayrıca az su tüketimi de böbrek yetmezliğine neden olabilmektedir. Günde iki litreden fazla su tüketilmelidir.

Komşu tavsiyesi, arkadaş tavsiyesi ile antibiyotik kullanılmaz. Ancak uzman doktor tarafından reçete edilen antibiyotikler kullanılmalıdır

Böbrek kolay enfekte olabilmektedir. Nefrit hastaları vücudu asidik yapan yiyecekleri ölçülü tüketmelidirler. Süt, peynir, yumurtaya mesafeli olmalıdırlar. Asitli içeceklerden uzak durmalıdırlar. Ve de soğuktan korumalıdırlar. Doktorların tedavisine yardımcı olarak bitki kürü uygulamak tedavisi güç olan bu rahatsızlığın tedavisini hızlandırır. Rahatsızlıkların tedavisi için uygulanan kürlerden doktorunuzu mutlaka haberdar ediniz. Nefrit için Prof. Dr. İ.Adnan Saraçoğlu hocanın tavsiye ettiği kürü ve uygulamasını paylaşıyorum.

Rahatsızlıkların tedavisi için uygulanan kürlerden doktorunuzu mutlaka haberdar ediniz.

Nefrit İçin Sarı Ballıbaba bitkisi kürü:

Kaynamakta olan bir bardak klorsuz suya bir tatlı kaşığı beş- altı gram sarıballıbaba ilave edilir. Kısık ateşte altı dakika demlenir. Ilımaya bırakılır, ılıyınca süzülür. Bir ay boyunca günde bir kere biri akşam yemeğinden iki saat sonra olmak üzere uygulanır.

DİKKAT!!

Buradaki bilgiler ansiklopedik bilgilerdir. Teşhiş ve tedavi uzman doktorlar tarafından uygulanır. Bu kürleri tedaviye yardımcı olarak doktorunuzu bilgilendirerek uygulayınız.

loading...
Yorum Yok

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir