ÖLÜME ÇARE YOK SAĞLIKLI YAŞAMA VAR

ölüme çare yok fakat sağlıklı yaşamaya var

ÖLÜME ÇARE YOK SAĞLIKLI YAŞAMA VAR

Merhaba

Günümüzde tıp hastalıkları tedavi etmeye odaklanmış. Asıl yapması gerekeni unutmuş görünmekte. Birey hastalandıktan sonrası ile uğraşmak, hastalanmasını engelleme çalışmayı bırakarak. Bendin bakımını yapmayarak yıkıldıktan sonra hem suyu tutmaya çalışıp hemde bendi tamir etmeye çalışmaktır. Söylemek istediğim koruyucu hekimlik unutulmuş gibi görünüyor. Modern tıbbın yapması gereken bireyleri ve genetik olarak aldığı mirası inceleyerek, bireyin daha sağlıklı yaşamasını sağlamaya çalışmalıdır. İlaç firmalarının oluşturduğu bu sistem terk edilmelidir.

Sağlıklı yaşamanın kurallarını çocuk yaşlardan başlayarak bireylere anlatılamalı ve bu bilinçle yetiştirilmelidir. Kendi çocuğumdan bir örnek vereceğim. Birinci sınıfa giderken on beş defa kış boyu doktora gittik, belki daha fazla. Her defasında bir antibiyotik şurup, bir ateş düşürücü şurup, bir vitamin şurup. Hiç değişmeden devam etti bir kış boyu. İlaç fiyatı ortalama 35 lira civarında bizim cebimizden 3,5 lira çıkıyor fakat milli servet boşa gidiyor. Nasıl mı boşa gidiyor anlatayım.

İkinci sınıfa başlarken oğluma propolis (bir arı ürünü) içeren bir gıda takviyesi tabletlerden aldık ve kullandık fiyatı 39 lira. O kış sadece bir defa doktora götürdük cuma günüydü hafta sonu acilde uğraşmayalım diye düşünerek. İlaçları aldık fakat hafif atlattı kullanmadık. Şimdi bir hesap yapalım, 3,5 liradan 15 defa ilaç katkı payı 52,5 lira artı 3 liradan muayene 15 muayene 45 lira eder 97,5 lira bizim cebimizden çıkan devletin kasasından çıkan bunun en az on katı. Öteki tarafta 39 lira gıda takviyesi. Hadi bırakalım parayı bir kenara, on beş doz antibiyotiğin o körpe bedene verdiği zararlar saymakla bitmiyor. Antibiyotik direnci, alerjileri tetiklenmesi ve bağırsak florasının bozulması. Bir doz antibiyotiğin bağırsaklarda yaptığı tahribat ancak iki yılda onarıla biliyor. Bağırsak florasının bozulması ile egzama, sedef ve liken planus gibi hastalıklar ortaya çıkmaya başlıyor. Bunlar sadece belkide binde biri bile değil. Üçüncü sınıfa başlayınca artık bünyesi güçlendi dedik tedbiri almadık ve sekiz on kere doktora gittik. Bu yıl alıp kullanacağım. Gıda takviyelerini de her ilacı olduğu gibi doktorunuza danışmadan kullanmayınız

Gıda takviyelerini de her ilacı olduğu gibi doktorunuza danışmadan kullanmayınız

Günümüzde modern tıbbın boş bıraktığı bu alanı içinde bir kaç kişi hariç şarlatanlar doldurmaktadır. Özellikle zayıflama üzerine yüzlerce bitki çayı ve kürleri. Her birey tektir. Yani her bireye göre farklı tedavi ve koruma oluşturulmalıdır. Misal lahana kürü diyabete, vücudu toksinlerden temizlemeye ve venöz yetmezliğine mükemmel tedaviye yardımcı tedavi edici fakat troid rahatsızlığı olanlara oldukça zararlıdır. Dere otu troiti olanlara karşı oldukça faydalı fakat jinekomastisi olanlara zararlıdır. Uzmanın elinde deva olan cahilin elinde zehir olur.

Son olarak tıp modern ilaçları ve bitkileri kullanarak hastalıklara karşı korumaya çalışmalıdır. Yani ölüme çare aramak yerine sağlıklı yaşatmaya çalışmalıdır.

loading...

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir