SAFRA KESESİ TAŞINA KARŞI BİTKİSEL KÜR

safra kesesi taşına karşı iğde kırk kilit ve karahindiba kürü

SAFRA KESESİ TAŞINA KARŞI KÜR

Merhaba

Safra kesesi ve safra asidi vücudumuz için asıl sindirim sistemimiz için çok öneme haizdir. Safra kesesi karaciğerin ürettiği safra asitlerini biriktirip gerektiğinde on iki parmak bağırsağına gönderir. Safra asitleri bazı vitaminleri ve yağları fiziksel olarak parçalayarak sindiriminde ve emiliminde yardımcı olur. Zaman zaman çeşitli sebeplerle safra kesesinde tortular çökelti oluşturarak safra kesesi taşların oluşumuna neden olur. Şimdi gelelim biz bu taşları bitkisel kürlerle eritilebilir miyiz ? Evet  işte kullanacağımız şifa deposu bitkiler:

1-İğde

2-Kırk kilit bitkisi Atkuyruğu da denir

3-Karahindiba

Birinci kür

Kaynamakta  olan bir bardak klorsuz suya beş- altı adet iğdeyi kabuklarını yırtarak kabukları ile ilave ediyoruz. Kısık ateşte beş dakika kaynatıyoruz. Süre dolunca süzüyoruz. Bir ay boyunca sabahları kahvaltıdan yarım saat evvel içiyoruz. Her gün taze olarak hazırlanmalıdır. İğdeyi alırken taze olmasına dikkat edelim. Kabuğunu soyup bakalım beyaz olması gereklidir. Kahverengine dönmüş ise almayınız. Çünkü o raf ömrünü tamamlamıştır. Bir faydası olmaz.

İğdenin kabuğunu yırtıp koklayın sizi değişik duygusal alemlere yolculuk ettirir.

İkinci kür

Kaynamakta  olan bir bardak klorsuz suya beş- altı gram (bir tatlı kaşığı) kırk kilit bitkisini ilave ediyoruz. Kısık ateşte beş dakika kaynatıyoruz. Süre dolunca süzüyoruz. Bir ay boyunca akşam yemeğinden iki saat sonra tüketiyoruz. İçtikten sonra hiç bir şey yeyip içmemeliyiz. Her seferinde taze olarak hazırlanmalıdır. Bir ay boyunca sabah iğde kürünü akşamları da kırk kilit bitkisi kürünü  uyguluyoruz. Bir ay dolunca;

Üçüncü kür

Kaynamakta  olan bir bardak klorsuz suya beş- altı gram (bir tatlı kaşığı) karahindiba bitkisini ilave ediyoruz. Kısık ateşte beş dakika kaynatıyoruz. Süre dolunca süzüyoruz. Bir ay boyunca akşam yemeğinden iki saat sonra tüketiyoruz. İçtikten sonra hiç bir şey yeyip içmemeliyiz. Her seferinde taze olarak hazırlanmalıdır. İğde kürü kırk kilit kürü bitince bir ayda bu kürü uygulayıp sonlandırıyoruz. İki ay sonunda safra kesesi taşlarından kurtulmuş olacağız.

Dikkat!!

Safra kesesi taşı deyip geçmeyin  çok ciddi sonuçlar doğurabilir. Eğer safra kanalına düşüp kanalı tıkarsa pankreasın iltihaplanmasına (pankreatit ) neden olur. Lütfen buradaki kürler bana yeter diye bir fikre kapılmayın. Mutlaka ama mutlaka hekim kontrolünü ihmal etmeyiniz. Ve kürleri uyguladığınızı doktorunuza bildiriniz.

loading...
Yorum Yok

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir