SAĞLIKLI DİYET İÇİN YAĞ YAKAN BİTKİSEL KÜR

kuşburnu kış ıhlamuru ve altın otu ile yağ yakan kür

KUŞBURNU ALTIN OTU VE KIŞ IHLAMURU İLE YAĞ YAKAN KÜR

Merhaba

Günümüzün hastalığı obezite. Vücudumuzun düzeni bozulmakta, günden güne. Gıdalarda ki koruyucu kimyasallar, genetiği değiştirilmiş bitkiler ve tarım ilaçları. Ve kentsel yaşamın stresi, hantallığı ve çok hızlı yemek… Gibi bir çok neden vücudumuzun düzenini bozmaktadır. Bu kür bozulan yağların yakılması ve depolanmasını kontrol eden iki hormonun dengesini sağlar. Yağ yakan hormon fazla olursa insanlar zayıf olur, bir türlü kilo alamazlar. Yada yağ depolayan hormon fazla olursa bu sefer de vücutta yağ depolanır ve aşırı kilo alınır. İşte bu kür az olan yağ yakan hormonu çoğaltıp yağ depolayan hormonu azaltıp besinlerle alınan ve vücutta ki yağların yakılmasını sağlar.

Bu kürde kullanacağımız bitkiler Kış ıhlamuru, Kuşburnu ve Altın otudur. Bu kür zayıflama kürü değil asıl amacı. Vücudun bozulan hormon dengesini düzeltmektir.

SAĞLIKLI KİLO VERMEK İÇİN YAĞ YAKTIRAN KÜR

Önce klorsuz bir litre suyu kaynatıyoruz. Kaynayan suyun içine on gram kış ıhlamuru ilave edilir. Bu arada hemen belirteyim, asla bitkilerin üzerine kaynamış suyu dökmüyoruz. Her zaman bitkiyi suyun içine atmalıyız. Havanda hafif ezilmiş yirmi -yirmi beş adet kuşburnunu da ilave ediyoruz. Ve bu ikisini beş dakika kısık ateşte kaynatıyoruz. Beş dakika dolunca bir tutam beş- altı gram altın otunu da ilave ediyoruz. Yine kısık ateşte dört dakika daha kaynatıyoruz. Süre dolunca ateşten alıp ılımaya bırakıyoruz. Ilındıktan  sonra süzüyoruz. Bu kürü gün boyunca dörde- beşe bölüp aç karnına olmak üzere tüketiyoruz. Bir ay devam ediyoruz. Her gün taze olarak hazırlıyoruz ve daha etkili olsun diye malzemeleri fazla kullanmıyoruz.

Biraz daha dikkat ve gayret

Uygulayacağınız bu kür vücudunuzdaki yağ oranına bağlı olarak üç ile altı kilo arasında zayıflayabilirsiniz. Biraz da beslenmenize dikkat ederek daha fazla sağlıklı kilo verebilirsiniz. İştahınız çok fazla ise sofraya oturmadan yirmi dakika önce bir yemek kaşığı dere otu tüketebilirsiniz. Bu sizin iştahınızı biraz frenleyecektir. Lifli gıdaları tercih etmelisiniz. Sofrada biraz fazla su içmeye kendinizi zorlayabilirsiniz. Düzenli yapacağınız yürüyüşler. Az biraz daha gayret daha sağlıklı yaşam sürmenizi sağlar.

loading...

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir