SEDEFE KARŞI BİTKİSEL KÜR

modern tıbbın çare üretemediği sedef hastalığına bitkisel tedavi

SEDEFE KARŞI BİTKİSEL KÜR

Merhaba

Sedef modern tıbbın tedavisini henüz bulamadığı cilt rahatsızlıkları arasındadır. Sedef de Liken Planus ve Egzama gibi otoimmün bir rahatsızlıktır. Bağırsak florasının dengesinin bozulması sonucu ortaya çıkar. Tüm cilt rahatsızlıklarında olduğu gibi tetikleyici gıdalardan uzak durmalıdırlar. Başlıcaları domates, sarımsak, taze üzüm, portakal suyu, greyfrut suyu, patlıcan, ceviz, turşu ve acı baharatlardan uzak duracak. Ve sıcak banyo yapmayacaklar. Modern tıp bağışıklık sistemini baskılayan ilaçlar ve kortizon ile semptomları baskılamaya uğraşırlar.

Sedef hastalığına bitkisel kür bir

Üç çay kaşığı çörek otu tohumunu havanda iyice eziyoruz. Dövülmüş çörek otu tohumunu bir kase yoğurtla karıştırıyoruz ve aç karnına tüketiyoruz. Bu kürü sabah ve öğle yemeklerinden on- on beş dakika önce uyguluyoruz. Her defasında taze olarak hazırlıyoruz. Küre bir ay ara vermeden devam ediyoruz.

Sedef hastalığına bitkisel kür iki

Kaşıntılara karşı kullanmak için on beş on altı çekirdekli siyah kuru üzümü havana konup çekirdekleri ezilerek aç karnına  tüketilmeli. On beş gün boyunca öğle yemeğinden bir bir buçuk saat sonra ve akşam yemeğinden on beş dakika önce aç karnına tüketiyoruz. Her seferinde taze olarak hazırlıyoruz. Şeker hastaları bu kürü uygulayamazlar. Onlar aktarlardan sadece üzümün çekirdeklerini alıp kullanmalıdırlar.

Sedef hastalığına bitkisel kür üç

Dört-beş gram lavantayı kaynamakta olan bir bardak klorsuz suya atınız. Kısık ateşte ağzı kapalı olarak on dakika demleyin. Ilınmasını beklemeden hemen süzünüz. Süzdükten sonra ılınmasını bekleyiniz. Lavanta kürünü bir ay boyunca akşam yemeklerinden iki saat sonra bir çay bardağı içiniz. Her gün taze hazırlamalısınız.

Sedef hastalığına bitkisel kür dört

Kaynamakta olan bir bardak klorsuz suya beş- altı adet karabaş otu başaklarından ilave edilir. Kısık ateşte ağzı kapalı olarak beş dakika demlenir. Ateşten alınıp süzülür. Ilıyınca akşam yemeklerinden iki saat sonra içiniz. Bu karabaş çayını günlük taze olarak hazırlamalısınız.

İkinci ay uygulanacak kürler

Kür biri uygulamaya devam ediyoruz. Kür ikiyi kaşıntımız varsa on beş gün tekrarlıyoruz. Kür üç yerine kür dördü uyguluyoruz. Yani lavanta çayı yerine karabaş bitkisi çayı kürünü uyguluyoruz. Toplam iki ay dolunca kürü sonlandırıyoruz.

loading...
Yorum Yok

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir