SİVİLCELERE BİTKİ KÜRÜ

sivilcelerden lavanta ve ceviz yaprağı kürü ile kurtulun

SİVİLCELERE BİTKİ KÜRÜ

Merhaba

Ergenlik döneminin en büyük en önemli en popüler sorunu sivilceler. Kimi gençler sivilceler nedeniyle psikolojik sorunlar yaşarlar. Çok çeşitli tedaviler geliştirirler. Sanki sivilceler yok olursa dünyadaki bütün sorunlar sona erecek. Ben şanslı nadir gençlerden idim. Sivilce sorunum olmadı. Ergenlik dönemi sivilceleri iki üç yıl içinde yok olur çoğu bireyde. Sivilceleri devam edenler işte onların sırtındadır sanki bütün dünyanın dertleri. Oluşma nedenleri, ölü deri hücrelerinin gözenekleri tıkaması. Yağ bezleri cildi nemlendirmek için sebum adlı bir yağ salgılar, hormonların etkisi ile fazla sebum üretilmesi. Tabii ki bakterilerde unutulmamalıdır. Bazı ilaçlar ve yüksek B12 vitamini de sivilcelere neden olabilmektedir. Ayrıca bazı besinler de sivilceleri azdırabilir. Sadece diyet uygulayarak bireylerin yüzde altmış kadarının sivilcelerden kurtulabilirler. Tedavi bunlar için modern tıbbın tedavileri mevcuttur.

Biz bitkisel yardımcı tedaviler önereceğiz. Bitkisel yardımcı kürler yan etkileri olmadığından ve gerçekten iyi neticeler sunduğundan, tercih edilmektedir. Sivilce sorununuz var ise ve kurtulmak istiyorsanız işte size diyet listesi ve iki bitki ile yapılan bitki kürü.

Diyet listesi yani uzak durmanız gereken gıdalar. Portakal suyu, greyfurt suyu, taze beyaz üzüm, domates, sarımsak, ceviz, yumurta özellikle sarısı, turşu, çikolata, acı baharat ve fast food yiyecekler. Bu diyete kürü uygularken mutlaka riayet edeceksiniz. Yukarıda belirttiğimiz gibi yüzde altmışa yakın kişinin küre bile gerek kalmadan sivilcelerinden kurtulacaklardır.

Lavanta kürü

Kaynamakta olan bir su bardağı klorsuz suya bir tatlı kaşığı lavanta ilave ediyoruz. Kısık ateşte on dakika demliyoruz. Süre dolunca süzüp ılımaya bırakıyoruz. Ilındıktan sonra akşam yemeğinden iki saat sonra ılık olarak içiyoruz. On beş gün ara vermeden devam ediyoruz. Her seferinde taze olarak hazırlıyoruz. On beş günden sonra haftada üç defa yani gün aşırı uygulayınız. Bir aya tamamlanır.

Ceviz yaprağı kürü

Kaynamakta olan bir litre klorsuz suya iki yemek kaşığı ceviz yaprağı atıyoruz. Kısık ateşte sekiz dakika demliyoruz ve süre bitince süzüp ılınmasını bekliyoruz. Bir pamuk yardımıyla günde iki defa sivilceler etki ettirilir. Hazırlanan kür cam kavanozda üç gün muhafaza edilir. Üç günde bir taze olarak hazırlanmalıdır. Bir ay uygulanır kür sonlandırılır.

loading...
1 Yorum

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir