TERE BİTKİSİ SİGARA KULLANANLARA

balgam söktürücü sindirimi kolaylaştırıcı

TERE

Merhaba

Tere salata olarak çiğ tükettiğimiz hoş ve ıtırlı bir bitkidir. Dere otuyla karıştırılmamalıdır. Turp gillerden olan tere biraz acımtırak (ben çok severim) tadından dolayı genellikle limon ile birlikte tüketilir. Hamile bayanların hamileliklerinin ilk dört ayında bu hoş salatadan biraz uzak durmalıdırlar. Potasyum bakımında zengin olan tereyi diyaliz hastaları tüketmesinler. Elbette böbrek yetmezliği olan hastalar da uzak durmalıdırlar.

Tereyi alınırken taze olmasına dikkat edilmelidir. Sararmış yapraklarda zehirli maddeler içermektedir. Depresyon tedavisinde kullanılacak tedavisinde ıspanak ile kullanılacak tere taze ve yaprakları saramamış olmalıdır. Kurutulmuş tere depresyon küründe kullanılmaz.

Geniş spektrumlu etkisinden faydalanabilmek tek başına tüketilmelidir. Salatanın içinde kullanılan terenin etkisi oldukça azalmaktadır. B6 vitamini bakımından zengin olan tere aynı zamanda kükürt deposudur. Bu sayede sindirimi de kolaylaştırır. Akciğer kanseri hastaların nefes alma zorluklarına karşı nefes almalarını kolaylaştırmaktadır. Aynı zamanda nefes darlığı çeken hastaları da oldukça rahatlatmaktadırlar. Demire bağlı kansızlığınız var ise yemeklerde tere tüketir iseler fayda görürler. Demir bakımından oldukça zengindir. İltihaplı eklem romatizması olanlara da yardımcı olmaktadır. Ayrıca iyi huylu prostat büyümesi olanlar da şifa bulmaktadır. Ayda beş gün tere kürü uygularsa oldukça rahat ederler.

Tere kürü bir

Bir bağ tere ikiye bölünüp yarısı kahvaltıdan iki saat sonra, diğer yarısı da öğle yemeğinden iki saat sonra tüketilmelidir. Yanında hiç bir şey alınmamalıdır. Çok zorlananlar limon sıkılabilir. Bu kür beş gün aralıksız uygulayınız. İlerideki zamanlarda dönem dönem uygulayabilirler. Akciğer kanseri hastaları üç gün ara verip bir beş gün daha kürü uygulayabilirler. Tereyi çiğ olarak tüketmeden önce mutlaka bol su ile yıkanmalıdır. Üzerinde bulunan bazı asalaklar sağlık sorunlarına sebep olabilmektedir. Tüketildiği sırada idrarda yanma yapabilir telaşa kapılmayınız. Kür sona erdiğinde bu sorun yok olur. Sigara tiryakileri bu kürü uygulamalıdırlar. Çünkü nikotinin panzehiridir.

Tere kürü iki

Kaynamakta olan yarım litre klorsuz suya on beş- on altı adet tere ilave edilir. Kısık ateşte ağzı kapalı olarak üç dakika haşlanır. Soğuması beklemeden hemen süzülür. Soğuyunca suyun tamamı aç karnına içilir. Beş gün atlamadan uygulanır. Her gün taze olarak hazırlanır. İkinci günden itibaren balgam sökmeye başlarsınız. Haşlama suyu içmek biraz zordur, içemeyenler kür biri uygulayabilirler.

DİKKAT!!

Buradaki bilgilerin herhangi bir hastalığı teşhis amacı kesinlikle yoktur. Bir rahatsızlığınız var ise mutlaka bir hekime danışınız.

loading...
4 Yorum

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir