Yaşam Bitkisi ( Ficoide Glaciale ) Nedir

Son günler de ünlü bir kozmetik firmasının reklamında adı geçen yaşam bitkisi ( Ficoide Glaciale ) hakkında bir yazı paylamanın faydalı olacağını düşündüm. Yazımızın devamında yaşam bitkisi ve latince ismi olan Ficoide Glaciale olarakta kullanacağız.Yaşam bitkisi ficoide glaciale

Yaşam Bitkisi (Ficoide Glaciale) Özellikleri

Yaşam bitkisinin en önemli özelliği farklı coğrafi koşullarda ve çeşitli iklim şartlarında hayatta kalabilmeyi başarmasıdır. Bu zorlu şartlarda hayat da kalmayı başarıyor olması yaşam bitkisinin bilim insanlarının dikkatini çekmeye yetmiştir.

Ficoide Glaciale bitkisi üzerinde yapılan araştırmalar sonucu , zorlu yaşam koşullarına direnmesine sağlayan  aktifler izole edilmiştir. Yaşam bitkisinden elde edilen bu aktifler sayesinde cilt yenilenmesinin olumlu yönde bir aktiviteye geçtiği tespit edilmiştir.

Yaşam Bitkisinin Ciltteki Etkileri Nedir ?

Cildin yapısında bulunan ve özellikle yenilenmesinde etkili olan yapısal proteinlerin üretimini % 35 lere varan oranda arttırmaktadır.

  • İçeriğinde ki etkin maddeler sayesinde cildin kollejen üretimini miktarında %70 lere varan bir artış sağladığı gözlemlenmiştir.
  • Yaşam bitkisinin kendisinin de zorlu şartlarda hayat da kalmasını sağlayan savunma sisteminin benzer özellikleri ciltte de gelişerek güneş den gelen UV ışınlarına karşı direnç arttığı gözlemlenmiştir.
  • Yaşam bitkisi Ficoide Glaciale cilde dolgunluk sağlayan Hyalüronik Asit oluşumunu % 95′ e kadar arttırmaktadır.

Bu yazımızda sizlere yaşam bitkisi nedir ? Sorusuna cevap vermek istedik genel özellikleri ve ciltte ki oluşturduğu etkileri sizlerle paylaşamaya çalıştık. Popüler yazılarımızdan olan iştah azaltan bitki çayı konusuna göz atmayı unutmayınız.

 

loading...

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir