YULAF BİTKİSİ ve ÇAYI

yulaf bitkisi samanı vitiligo kansızlığa alzheimer koah ritm bozukluğuna kireçlenmeye karşı

YULAF SAMANI ÇAYI

Merhaba

Yulaf bitkisi çocukluğumda köyde hayvanların kış yiyecekleri için ekilip biçilen hayvan yiyeceği olarak biliyorduk. Halbuki insanlar için ne büyük şifalar barındırıyormuş. Buğdaydan ve arpadan daha fazla ekilen bir tahıldır. Bizim kürler de kullanmak için olgulaşmış ama sararmaya başlamadan yeşilken toplayıp gölgede kurutmalıyız. Ülkemize hemen hemen her bölgemizde yetişmektedir. Daha çok hayvan yemi olarak kullanılır. Eskiden buğdayın pahalı olduğu dönemlerde buğdayın yerini almıştır. Bu gün ise yulaf unu kabarmadığı için ekmek yapımında kullanılmaz. Lapa ve gözleme de kullanılır yulaf unu.

Yulaf bitkisi koah hastalığına mükemmel bir yardımcıdır. Bir akciğer hastalığı olan Koah dünyada ölüm nedenlerinde altıncı sırayı almaktadır. Vitiligo halk arasında ala hastalığı olarak da bilinen vitiligoya karşı yulaf samanı kürü oldukça etkilidir. İlk bir yıl içinde tedaviye başlanırsa ala hastalığını tamamen ortadan kaldırabilmektedir. Bronşite ve bronşite bağlı nefes darlığına yardımcıdır yulaf samanı kürü. Alzheimer‘e karşı koruyucu etkisi vardır. Genetik bir yatkınlık var ise altı ayda on- on beş gün yulaf samanı çayı içmelerinde Alzheimer‘e karşı korunmada büyük fayda sağlarlar. Deri kaşıntılarına karşı oldukça etkilidir. Hazırlayacakları kürün suyu ile o bölgeyi ıslatsınlar saç dipleri dahil. Anemiye karşıda etkilidir, demir eksikliğine bağlı olmayan. Kan kemik iliğinde üretilir. Yulaf samanı bitkisi kürü kemik iliğini uyararak kan üretilmesini sağlar. Kalp ritm bozukluğuna karşıda etkilidir.Kireçlenmeye karşı da etkilidir. Fakat Çınar yaprağı kadar değil.

Yulaf bitkisi samanı kürü

Kaynamakta olan bir su bardağı klorsuz suya bir tatlı kaşığı yulaf samanı ilave ediniz. Yedi dakika kısık ateşte ağzı kapalı olarak kaynatın. Süre dolunca süzün ve ılıyınca içiniz. Her seferinde taze olarak hazırlıyoruz. Yulaf samanı çayını günde üç defa sabah, öğle ve akşam yemeklerinden iki saat sonra aç karnına içiyoruz. Bu kürü gün aşırı olarak bir ay uyguluyoruz. Yani bir gün uygulayıp bir gün ara veriyoruz. Bir ayda on beş gün uygulamış oluruz.

DİKKAT!!

Buradaki bilgiler ansiklopedik bilgilerdir. Teşhis ve tedavi uzman doktorlar tarafından uygulanır. Bu kürleri tedaviye yardımcı olarak doktorunuzu bilgilendirerek uygulayınız.

loading...

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir