Zatürreye (Pnömoni) Bitkisel Kür Tedavisi

Merhaba, Zatürre akciğerlerin iltihaplanması ile oluşan bir hastalıktır. Ülkemizde ölüm nedenlerinde beşinci sırada gelir. Zatürreye yakalanan yüz kişiden beşi hayatını kaybetmektedir. Bu yüksek bir orandır. Erken teşhis her rahatsızlıkta olduğu gibi zatürre bitkisel tedavisi ‘nde de önemlidir. Altmıştan fazla çeşit bakteri, mantarlar ve virüs neden olmaktadır. Bir çok organizma vücut direnci güçlü iken zararsız, vücut direnci zayıflayınca zarar vermeye başlar.zatürreye bitkisel tedavi

Oldukça bulaşıcı olan viral zatürre türleri hapşırık ve öksürük ile uçuşan virüslerle bulaşabilmektedir. Hastalar ve hasta yakınları bu konuda dikkatli davranmalıdırlar.

Genç olan zatürre hastaları üç ile altı hafta arası düzele bilmekte fakat yaşlı ve bünyesi zayıf olan hastalarda on üç haftaya kadar uzamaktadır.

 Bir çok organizma vücut direnci güçlü iken zararsız, vücut direnci zayıflayınca zarar vermeye başlar.

Zatürre Tedavisinde Bitkisel Çözüm

Zatürre bitkisel tedavisine yardımcı iki bitki çayından oluşan bir kürü hazırlanışı ve uygulanışı anlatacağım. Bunlardan biri yaban kekiği diğeri de daha önce beş altı rahatsızlık için önerdiğim karabaş otu.

Zatürre Bitkisel Kür (1)

Kaynamakta olan bir bardak klorsuz suya bir tatlı kaşığı  yaban kekiği ilave edilir. Beş dakika kısık ateşte demlenir. Beş dakika tamamlanınca süzülür. Ilınmaya bırakılır, ılıyınca kahvaltıdan iki saat sonra bir bardak içilir. Her seferde taze olarak hazırlanıp kullanılmalıdır. Zatürreye karşı bitkisel kür bir ay boyunca ara vermeden uygulanmalıdır.

Zatürre için Bitkisel Kür (2)

Kaynamakta olan bir bardak klorsuz suya bir tatlı kaşığı  karabaş otu ilave edilir. Yedi dakika kısık ateşte demlenir. Yedi dakika tamamlanınca süzülür. Ilınmaya bırakılır, ılıyınca akşam yemeğinden iki saat sonra bir bardak içilir. Her seferde taze olarak hazırlanıp kullanılmalıdır. Bu gün aşırı uygulanmalıdır, yani bir gün uygulayıp bir gün ara vermeliyiz. Yaban kekiği ile beraber uygulanmalıdır. On gün uyguladıktan sonra bir hafta ara verilip sonra on gün daha uygulanıp kür sonlandırılır.

DİKKAT!! Zatürre Bitkisel Tedaviden Önce

Buradaki bilgiler ansiklopedik bilgilerdir. Teşhis ve tedavi uzman doktorlar tarafından uygulanır. Zatürre bitkisel kürü gibi kürleri tedaviye yardımcı olarak doktorunuzu bilgilendirerek uygulayınız. Bir önceki yazımızda konu aldığımız gribe iyi gelen bitkiler yazımıza göz atmayı unutmayın.

loading...

Bir Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir